Džun Juaņ cigun- vienkārša zinātne par dzīvi .

Kas ir Ciguns (Qi Gong)?

Ķīniešu valodā cigun tiek apzīmēts ar diviem hieroglifiem- ci un gun.

Parasti terminu ,,ci" citās valodās pieņemts tulkot kā ,,enerģija", taču hieroglifa ,,ci" nozīme būtiski atšķiras no tās izpratnes , ko cilvēki pieraduši saprast ar jēdzienu ,,enerģija". Ķīniešu kultūrā priekšstati par ci parādās ļoti plašā un dziļā koncepcijā.

Ķīniešu hieroglifu Lielajā skaidrojošajā vārdnīcā jēdzienam ci ir gandrīz trīsdesmit skaidrojumi, piemēram: gāze, gāzveida viela, gaiss, atmosfēra, laika apstākļi, klimats, migla, dvēseles spēki, jauda, enerģija, organisma dzīvības spēks u.c.

Kas ir CI?

Ci- kaut kāda veida substance, kas eksistē jebkurā Visuma punktā. Tā satāv no trīs komponentiem: materiālā, enerģētiskā un informatīvā. Pirmos divus ir iespējams izmērīt ar mūsdienu tehnologiju palīdzību, taču terešo var atklāt tikai netieši, pēc tā iedarbības uz dažādiem objektiem. Pastāv iekšējā un ārējā, cilvēka un Kosmosa CI. Ir CI forma, kas cilvēkam piemīt jau no dzimšanas, un tāda, ko var iegūt no apkārtējās vides, organismā uzkrāt vai arī patērēt.

Kas ir GUN?

Gun- ir darbības, kas jāveic un darbs, kas jāpetērē, lai iemācītos kontrolēt ci enerģiju. Tas prasa laiku pūles, un attīstība notiek noteiktā ātrumā. Svādāk varētu teikt, ka gun ir ci mērijuma forma.

Kas ir CIGUN?

Tātad saskaņā ar hierolifu tulkojumu cigun ir ci enerģijas izmantošanas māksla: tās iegūšana no apkētējās vides, pārveidošana un izstarošana.

Plašākā nozīmē:

Cigun ir māksla sevi uzturēt pie labas veselības, tā ir zinātne, filozofija, domāšanas veids, energoinformatīvās apmaiņas spējas starp cilvēku un apkārtējo pasauli un saikne ar Visumu.

Džun Juaņ sistēma ir sadalīta 5.pakāpēs-apmācību līmeņos un katram līmenim ir noteikti mērķi.

Apmācību līmeņi un to galvenie mērķi:

Man bieži saka: ,, Jums tur cigunā  kaut kādas pakāpes, tas ir jocīgi... Vai tā ir kaut kāda piramīda? Kāpēc tā?"

Atbilde pavisam vienkārša- viss ir jādara pēc kārtas, tāpat kā skolā- pirmā klase, tad otrā klase un tā uz priekšu.

Pirmā pakāpe: ,,Apakšējā enerģijas centra-dantjaņ praktizēšana tiek izmantota veselības uzlabošanai, fiziskā ķermeņa sakārtošanai, dzīves laikā patērētās enerģijas atjaunošanai, glabāšanai un kvalitātes uzlabošanai."

Otrā pakāpe: Darbs ar vidējo enerģijas centru- dantjaņ palielina cilvēka spēku. Šeit tiek stāstīts nevis par vispārpieņemto fiziskā spēka jēdzienu, bet gan par spēju uzņemties saistības, par ticību savām spējām atrisināt visažadākās situācijas, ar kādām varētu nākties saskarties. Bieži vien nākas sastapties ar cilvēkiem , kuri atsakās no kāda uzdevuma , to pat vēl nesākuši, tikai savas nedrošības dēl , baidoties, ka nespēs to pavikt līdz galam. Viņus uztrauc konkrēts darba apjoms vai kādas citas grūtības, kas varētu rasties procesa gaitā. Šiem cilvēkiem nav ne jausmas par sarežģījumiem, kas varētu šajā ceļā rasties izpildes  procesa gaitā, tomēr viņi jau iepriekš baidās, ka verētu netikt galā. Vidējā dantjaņ praktizēšana ļauj iegūt ticību saviem spēkiem. 

Trešā pakāpe: Augšējā enerģijas centra- dantjaņa praktizēšana attīsta mūsu spējas, intelektu un garu, paplašina uztveres kanālus, rada psiholoģisku noturību, jo īpaši stresa situācijās.

Jāatzīmē, ka nodarbošanās ar jebkura veida cigun ļauj uzkrā un palielināt ci enerģiju, tomēr ne visas metodes ļauj paaugstināt cilvēka attīstības vispārējo līmeni. Tas saistīt ar faktu, ka atsevišķas metodes tiek izmantotas, piemēram , tikai veselības uzlabošanai vai cīņas mākslas apgūšanai, līdz ar to ir tikai kādas sistēmas daļa, nevis atsevišķa sistēma,.

Katram ir jāuzstāda pašam savi mērķi un uzdevumi. Ja cilvēka mērķis ir, piemēram , veselības uzlabošana, tad pietiek ar Džun Juaņ cigun vai jebkuras citas skolas atsevišķu metožu apgūšanu. Augstāku mērķu īstenošana prasa atbilstošas metodes, kas apgūstot bāzes elementus, ļauj nonākt līdz izpratnei par pasaules kopainas nedalāmību un savu vietu tajā. Tieši šād asistēma ir Džun Juaņ cigun."

Džun Juaņ cigun pirmā pakāpe /Sjui Mintans/

Cigun-nodarbiba-ilze-dzun-juan

Pirmā pakāpe- bāzes zināšanu līmenis

Jebkura līmeņa cigun praktizētājs parlēli praktizē pirmās pakāpes prakses. Skatīties (meditēt vizualizējot un sajūtot) sarkanu, karstu bumbiņu apakšējā enerģijas katlā- dantjaņā ir neatņemama prakses sastāvdaļa gan pirmajā, gan otrajā un augstākās pakāpēs. Šīs prakses nodrošina labu fizisko veselību, uzlādē ar enerģiju un sniedz sazemējumu. 

Piesakies uz 1.pakāpes semināru, apgūsti vingrinājumus, kuri būs noderīgi visai dzīvei. Praktizējot tos regulāri Tu kļūsi laimīgāks, veselāks un viedāks cilvēks.

Šis cigun virziens pieder pie augstākajiem cigun līmeņiem, līdz ar to, pēc cigun bāzes apgūšanas (Dzun Juaņ cigun 1.pakāpe) un regulāri ikdienā praktizējot- attīstības iespējas cigunā ir bezgalīgas. Vingrinājumi un prakses pārsvarā nāk no Daoisma un Budisma skolas. Mums ir jaudīgs cigun meistars/skolotājs, kurš dāsni dalās ar savām zināšanām un atbalstu, regulāri notiek retrīti un apmācības. Ja ir vēlēšanās tikai uzlabot veselības stāvokli, tad pietiks ar 1.pakāpes cigun vingrojumu apgūšanu un regulāru praksi.

Tavs cigun instruktors Ilze Šipkova

Es šo cigun sistēmu praktizēju nu jau vairāk kā desmit gadus un 2022.gada sākumā kļuvu par instruktoru, lai sniegtu šīs vērtīgās zināšanas tālāk.

Cigun praktizēšana man ir ļoti daudz devusi- iekšējo līdzsvaru, dziļāku sevis izpratni, plašāku skatījumu uz cilvēku kā holistisku būtni (ķermenis-enerģija-informācija) un ir daudz kas, no kā es esmu atbrīvojusies praktizējot cigun- pazudušas veģetatīvās distonijas izpausmes, bezmiegs, satraukums par sīkumiem un daudz kas cits, kas bija mana realitāte pirms padsmit gadiem. 

Sāc savu visaizraujošāko ceļojumu- Ceļojumu pie sevis, caur meditāciju un  jauniem, veselīgiem ieradumiem.


Kas ir ciguns?

Džun Juaņ cigun- tas ir instrumens, ar kura palīdzību iespējams apgūt pašatveseļošanās metodes, atbrīvoties no slimībām, pilnīgāk izprast šo pasauli, saprast savu saikni ar Kosmosu un kļūt laimīgam, gūt laimi un prieku sevī, sakarsmē ar apkārtējiem, savstarpējā sapratnē un apzinātā sava Ceļa izvēlē.

/Džun Juaņ cigun meistars- Sjui Mintans/

Latvijas Džun Juaņ cigun oficiālā mājaslapa:

www.zyq108.lv

Šeit viss par cigun pasākumiem Latvijā un ne tikai. Vari šeit uzdot jautājumus un atrast savu instruktoru un grupu ar kuru kopā praktizēt. Kopā ir jaudīgāk.

Latvijas Džun Juaņ Cigun Facebook profils:

https://www.facebook.com/zyq108lv

Piesekojies profilam un būsi lietas kursā par cigun pasākumiem Latvijā un ne tikai. Vari šeit uzdot jautājumus un atrast savu instruktoru un grupu ar kuru kopā praktizēt. Kopā ir jaudīgāk.

Džun Juaņ cigun oficiālā mājaslapa: https://www.zyq108.com

Šeit varēsi atrast visus cigun pasākumus, kuri notiek Eiropā un ne tikai, kā Latvijas cigun instruktorus- paskaties, varbūt arī netālu no Tavām mājām ir kāda grupa, kurai pievienoties.

Džun Juaņ cigun pirmā pakāpe grāmata

Šo grāmatu der izlasīt tad, kad kādu laiku jau esi praktizējis un izgājis pirmās pakāpes apmācību pie kvalificēta instruktora-skotāja. Pirmajā vietā ir prakse un tad teorija.  Ja tikai lasīsi grāmatas un nepraktizēsi, tā arī nesapratīsi, kas tas ciguns tāds ir. 

Par grāmatu var interesēties pie sava cigun instruktora vai pie manis. 

Daodedzin

Sacerējums par Dao un De ir viens no būtiskākajiem tekstiem, kas pasaulē sarakstīti. Tas ir sens ķīniešu teksts, kurā apkopota sava laika tautas gudrība,  garīgās zināšanas, dabas vērojumi un mistiska izpratne par pasauli kopumā. 

Cilvēka ideāls pēc Daodedzin ir tāds, kurā abas stihijas sadzīvo harmonijā - vesels, nevis skaldīts cilvēks. Cilvēks, kurš dzīvo apzināti tagadnē, nevis savos sapņos. Apzināts bērns (hieroglifa dzi nozīmes ir bērns, skolotājs, meistars, filosofs). Nesamākslota, spontāna pasaulē-esamība. Dao gudrība nav ideoloģijās, zināšanās, pierādījumos un citos prātojumos. Tā liecina par Tīro Klātbūtni – attiecībām ar pasauli bez prāta un citu starpnieku palīdzības.

Gudrais ir ārpus visa tā, kas padara cilvēku derīgu kaut kam, tajā pašā laikā attālinot to no ideāla. Tāpēc normāliem cilvēkiem dao sekotāji var izlikties ārprātīgi, jo runā un rīkojas tie pilnīgi ne-normāli.


 Visu grāmatas tekstu atradu  inteneta dzīlēs: spied šeit